Rwa kulszowa: w jaki sposób… leżeć?

Zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, że rwa kulszowa to coraz poważniejszy problem, który nierzadko Cię dotyka? Czym cechuje się ta kontuzja? Okazuje się, że można w pewnym zakresie zmniejszyć objawy. Trzeba jednak tutaj przyjąć odpowiednią pozycję w czasie leżenia. Jeśli pierwszy raz słyszysz o tym temacie, to szczególnie zapraszamy Cię do przeczytania poniższego tekstu.

Statystyki są alarmujące. Wszak rwa kulszowa dolega coraz większej liczbie ludzi. Co ważne, to kłopot nie tylko osób starszych. Nierzadko rwa kulszowa dotyka także ludzi młodych, wysportowanych itp. W związku z tym nie ma tutaj żadnej reguły w ramach tego zagadnienia. O jakim jeszcze aspekcie nie można zapominać? Należy zasadniczo podkreślić, że rwa kulszowa jest bardzo problematyczna. Ma ona tendencje do nawracania. Jeśli zatem mijają już jakieś pierwsze objawy, to i tak niestety jest spora szansa, że potem one wrócą z jeszcze większym natężeniem. Warto zatem mieć ten właśnie czynnik na swojej uwadze. Co trzeba zrobić, kiedy rwa kulszowa zaatakuje? Generalnie ból jest trudny do opisania. W takim momencie nie można oczywiście pracować itp. Trudno jest nawet wykonać jeden krok. O tym właśnie zagadnieniu nie można zapominać. Liczy się to, by się możliwie szybko dostać do domu lub mieszkania (jak rwa kulszowa „złapie” Cię na mieście). Potem trzeba zaś przyjąć odpowiednią pozycję. Generalnie na stronie internetowej https://rwa-kulszowa.com.pl/rwa-kulszowa-jak-lezec-aby-nie-pogorszyc-swojego-stanu-i-odczuc-ulge/ jest dokładny opis tego właśnie zagadnienia, dlatego warto się z nim zapoznać.

Ogólnie eksperci polecają, by położyć się możliwie jak najszybciej. Jest to bowiem kluczowe, by najgorsze ataki rwy kulszowej zostały przetrwane. O czym jeszcze tutaj nie można zapominać? Liczy się nie tylko właściwa pozycja, ale także to, na czym dana osoba będzie się kładła. Polecany jest zaś tutaj na przykład relatywnie twardy materac. Warto mieć zaś ten właśnie czynnik na swojej uwadze. Jeśli materac jest miękki, to niestety nie jest to zbyt dobra opcja. W tym momencie dobrze byłoby zatem zastosować na przykład specjalne nakładki na łózko itp. Co jeszcze jest tutaj ważne? To, by przyjąć odpowiednią pozycję. Nie możesz bowiem leżeć byle jak. W ten sposób rwa kulszowa nie zostanie ujarzmiona. Co jest zaś tutaj rekomendowane przez ekspertów? Przyjęcie pozycji na boku. Z podkurczonymi kolanami. Dodatkowo doradza się, by pomiędzy uda była wsadzona poduszka.

Najgorszy atak rwy kulszowej może trwać nawet kilka dni. Warto zatem wziąć sobie minimum kilka dni wolnego w pracy i po prostu leżeć. A jak najgorszy atak minie, to trzeba podjąć odpowiednie kroki. Chodzi o właściwe formy rehabilitacji. Tutaj szczególnie jest zaś polecana metoda ARPwave. Dlaczego? Taka metoda jest bezpieczna. Wszak wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem ekspertów. Dodatkowo ćwiczenia itp. są dobierane do konkretnego Pacjenta. Ma to zaś kolosalne znaczenie. O czym jeszcze tutaj nie wolno zapominać? O tym, że dzięki metodzie ARPwave eliminowane są bieżące objawy. Dodatkowo ciało Pacjenta jest właściwie wzmacniane. Po to, by rwa kulszowa nie wracała w przyszłości.

 

Katarzyna Kowalczyk

Katarzyna Kowalczyk

Fizjoterapeutka specjalizująca się w rehabilitacji ortopedycznej. Publikuje porady dotyczące ćwiczeń poprawiających postawę i redukujących ból. W wolnym czasie zajmuje się tańcem i czytaniem literatury pięknej.

Artykuły: 15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *